نویسنده ی بزرگ

♥نارنجیـــ نوشتـــ هایـــ یکـــ ویزلیـــ موقهوه ایـ ...♥

سلام!

تابستون خوش میگذره؟!چه کار می کنین؟منکه همش کتاب می خونم!آخ 2 روز پیش رفتم کتابفروشی...جای همتون خالی یه لیست بلند بالا نوشته بودم،شک داشتم همشونو گیر بیارم...ولی فقط یکیشون رو گیر نیوردم.من تو روزهای عادی تابستون 70 درصد و گاهی اوقات 80 درصد وقتمو کتاب میخونم!ولی ماه رمضون 93 درصد کتاب میخونم!چون دیگه خودتون میدونین وقت ادم چقدر ازاد میشه!خلاصه رفتم کتاب فروشی غذای ماه رمضونم رو خریدم:جلد 1 و 2 نارنیا،زنان کوچک،جین ایر،غرور و تعصب،ارزوهای بزرگ،سرود کریسمس.عاشق ماه رمضونم!

وقتی کتاب عطش مبارزه رو تموم کردم خیلی دوست داشتم سوزان کالینز پیشم بود. چرا؟1چون می خواستم سرش داد بکشم:نمی تونستی یکم به این شخصیت های بیچاره رحم کنی؟!می دونی چقد ادم کشتی؟!بخدا اخر داستان حالم گرفت. سرم درد میکرد اصلا یه جوری بودم .خیلی ناراحت بودم.شک داشتم بتونم تا چند روز دیگه کتاب بخونم.فکرم مشغول بود. ولی گذشته از همه ی اینها کتاب خیلی خوبی بود. واقعا نویسنده ش خوب توصیف میکرد.خوب میتونست مقایسه کنه  و در یک متن که شاید معنی خاصی رو نشون نده کلی معنی و منظور بگنجونه.و بهترین چیزی که این کتاب داشت و کلی حال کردم این بود که شخصیت اول مثله بلا سوان هی غش نمیکرد منتظر کمک و پشتیبانی کسی نبود ضعیف نبود بلکه یه دختر خیلی قوی و با اراده بود که با تمام سختی هایی که کشید بازم امیدشو از دست نداد. واقغا شک دارم یکی بتونه باوجود اون همه سختی که کتنیس اوردین کشید زنده بمونهافرین کتنیس!

نمیدونم.شاید یه روزی منم تو داستان هام شخصیت هارو بکشم حتما کار سختیه ولی داستان رو جذاب میکنه و البته واقعی تر.نمیگم من تاحالا کسی رو توی داستانم نکشتم ولی دیگه نه تا این حد!

توی ادامه ی مطلب معرفی و دانلود سه گانه ی عطش مبارزه شامل عطش مبارزه اشتعال زاغ مقلد رو گذاشتم +عکس کتاب ها!هرکی دوست داره بره ببینه و دانلود کنه!یه چیزی هم بگم.... دانلود کردن کتاب زیاد کار خوبی نیست ولی چون بعضیا نمیتونن کتابش رو گیر بیارن دانلود  کنن و بخونن ولی حتما خود کتاب رو بخرید. منکه تا الان هر کتابی دانلود کردم خودشم خریدم.و یا حتی اگه کتاب مال خودم نبوده بعدا خریدم.اینجوری حق نویسنده ضایع نمیشه که هیچ کتابخونم هم کامل میشه و هر وقت بخوام به کتاب دسترسی دارم.و میتونم باز اونو بخونم.لطفا خودتونو جای نویسنده بذارین! البته دیگه واجب نیس هر کتابی که از کتابخونه میخونین یا از دوستتون میگیرین بخرین.فقط اونایی که خوشتون اومده و بنظرتون ارزش دارن!مطمئن باشین عطش مبارزه جز اون کتاب هاس!

27img src=60


عطش مبارزه کتاب اول:

نویسنده:سوزان کالینز

مترجم:شبنم سعادت

انتشارات:افراز

قیمت:18800 تومان

باید از مترجم خوب این کتاب خانم شبنم سعادت هم تشکر کنم.و بگم:دستتون درد نکنه واقعا خوب ترجمه کردید.

کتاب اشتباه تایپی زیادی نداشت خیلی کم.سه یا چهار تا.

 

استفانی میر می گوید :«این داستان مرا چند شب متوالی بیدار نگه داشت،حتی بعد از تمام شدن کتاب در رختخواب بیدار دراز می کشیدم و در موردش فکر می کردم. عطش مبارزه فوق العاده است.»

ریک ریوردن می گوید :«تقریبا بهترین داستان ماجراجویانه ای است که تابحال خوانده ام.»

استیون کینگ می گوید :«هیجان و دلهره ای مداوم ... نمی توانستم از خواندن اش دست بکشم.»

تایمز می گوی«د:بهترین نوع یک داستان ماجرایی محشر،پرخشونت و پر هیجان...واقعا معرکه...»

کتاب اول یعنی عطش مبارزه با تعریف کردن کتنیس از زندگی سخت و مشقت بار اون و خانواده ش شروع میشه.اینکه چجوری در منطقه ی 12 قوانین سختی دارن.از مرگ پدرش میگه.داستان هم صورت اول شخص و از زبان کتنیس گفته میشه و داستان  در زمان حال(مضارع) نوشته شده.میتونیم با خوندن فصل اول زندگی سخت کتنیس دختر 16 ساله رو بفهمیم. که پدرش رو در انفجار معدن از دست داده و اون چجوری با سختی و مشقت نان اور خانوادشه.کتنیس و تمام دختر و پسر های بین رده ی سنی 12 تا 18 ساله مجبورن به دستور کاپیتول هر ساله توی مسابقات عطش مبارزه اسم بنویسن و بعد از یک قرعه کشی کسایی که اسمشون درمیاد تا سر حد مرگ با هم بجنگن و برنده تنها کسیه که زنده مونده و بقیه رو کشته.کتنیس به جای خواهر 12 ساله ش پریم داوطلب میشه و.....

خلاصه پشت کتاب:

برنده شدن مشهورت میکند . باخت به معنی مرگ حتمی استدر تصویری تاریک از اینده ای نزدیک برنامه تلویزیونی واقعی و ترسناکی در حال رخ دادن است.12 پسر و دختر مجبورند در رویدادی زنده که مسابقات عطش مبارزه خوانده میشود ظاهر شوند تنها یک قانون وجود دارد : بکش یا کشته میشوی.

وقتی او قدم پیش میگذارد تا جای خواهرش را در مسابقات بگیرد ان رو به چشم مرگ میبیند اما کتنیس قبلا نیز در شرف مرگ بوده است.برای کتنیس تلاش برای زنده ماندن عادتی همیشگی شده است....

 

 

کتاب دوم:

نویسنده:سوزان کالینز

مترجم:شبنم سعادت

انتشارات افراز

کتنیس اوردین حالا از مسابقات جان سالم به در برد ولی کاپیتول میخواهد انتقام بگیرد...

کتاب سوم:

 

نویسنده:سوزان کالینز

مترجم:شبنم سعادت

انتشارات افراز

نبرد نهایی کتنیس اوردین اغاز شده است

اگر ما بسوزیم شما هم با ما می سوزید.

کتاب ، تصاویری آینده نما از پایتختی درخشان و پیشرفته و زندگی بدوی و صنعتی ؟منطقه گرسنه و فقیر که تحت سلطه پایتخت است، در کنار هم می چیند. در مراسمی موسوم به «برداشت و جمع آوری» دو نوجوان از هرکدام از این مناطق تحت سرکوب به صورت اتفاقی انتخاب می شوند تا در مسابقات «عطش مبارزه» شرکت کنند: مسابقه سالانه تلویزیونی ای که در آن بچه ها تا سر حد مرگ با یکدیگر و هیولاهایی که تغییر و جهش ژنتیکی داشته اند، مبارزه می کنند، مثل گلادیاتورهای رومی در یک مسابقه تلویزیونی واقعی و پر زرق و برق. قهرمان 12 ساله این سه گانه، کتنیس، وقتی مجموعه شروع می شود دختری سرسخت است و آنقدر گرفتار تلاش برای زنده ماندن و بقاست که فرصتی برای پرداختن به مشغولیات ذهنی خاص نوجوانان ندارد. در همان صفحه اول، به گربه خانگی شان نگاه می کند و خیلی سرد و بی احساس تلاش نافرجامش برای «خفه کردنش داخل یک سطل آب» را به خاطر می آورد. وقتی به کتاب آخر می رسیم، او یک انقلاب را هدایت می کند.

 

من می دونم با هرکی کپی کنه!!!!

خیلی براش زحمت کشیدم و همش رو هم مثل بیشتر مطالب وبم خودم نوشتم و تایپ کردم.

 برای دانلود این سه کتاب رویاینجا کلیک کنینن.دانلود با زبان اصلی (انگلیسی))

برای دانلود به زبان پارسی روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده در ۱۳٩٢/٤/۱۸ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ توسط نیایش| دیدگاهـ ()      قالب ساز آنلاین